čtvrtek 15. prosince 2016

Křest knihy Karel IV. a jeho Praha

Moje kamarádka spisovatelka Alena Ježková křtila 1. prosince v nádherném prostředí Juditiny věže u Karlova mostu svou novou knihu Karel IV. a jeho Praha. Čtvrtky, to bývám v Praze, tak se to tentokrát i hodilo. Knihu pokřtila předsedkyně Klubu Za starou Prahu paní Kateřina Bečková.

Byla to moc příjemná akce spojená s konzumací chleba se škvarkama a dobrého moravského vína:-) Alena překvapila i krátkou a vydařenou přednáškou o některých místech s císařem Karlem spojeným. Díky za pozvání, už se těším na knížku!

Pár fotografií:

http://www.alenajezkova.cz/Oficiální anotace:

"Nejslavnější pražský rodák Karel IV. je oslavován jako císař a král, vzdělanec, zakladatel a vizionář. Jak ho ale viděli jeho současníci, dvořané, řemeslníci, kupci a poutníci? Jakými schopnostmi Karel IV. vynikal, když v „temném“ středověku dokázal motivovat poddané, aby pracovali podle jeho představ? A jaká byla Praha v době, kdy udávala tón celé Evropě? Provázen zápisy ze starých kronik i vlastní představivostí čtenář objeví věci hmotné i skryté, které Praze dávají neopakovatelný genius loci. Populárně historická publikace je bohatě vybavena černobílými fotografiemi Jiřího Chalupy. Kniha je určená dospělým i mládeži jako vítaný doplněk školní výuky."Alena Ježková: Karel IV. a jeho Praha

  • Nakladatel: Tichá srdce 
  • ISBN: 978-80-905851-4-0, EAN: 9788090585140 
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 184 stran, 17,4 × 20,7 cm, česky 
  • Rok vydání: 2016 (1. vydání) 

Žádné komentáře:

Okomentovat