pondělí 25. května 2015

Michaela Dombrovská: Pravidla pozitivního sobectví

Chtěli byste být šťastnější? Dělat práci, která vás baví, plnit si svá životní přání, mít dobré vztahy s nejbližšími i s okolím, být zdravý a spokojený? To vše se dá splnit, je potřeba být jen trochu „pozitivně sobecký“, právě tak, jak píše ve své knize Michaela Dombrovská.

Michaelu Dombrovskou jsem poznala na jednom z kursů Naučme se. Obě jsme se byly na kursu jen podívat, ovšem když se na konci semináře ukázalo, že nás v objektu někdo zamknul, přišla mezi uvězněnými frekventanty řeč na ledascos, včetně pravidel pozitivního sobectví. Michaela učí na vysoké škole, ve volném čase si ale začala psát blog a také publikovat články v life-stylových časopisech. První článek na blogu pojednával právě o pozitivním sobectvím, pak následovala dlouhá řada dalších příspěvků, ale k pozitivnímu sobectví to Michaelu (a její čtenářky) stále táhlo. Nakonec se ukázalo, že se jedná o nosné téma na knihu, vydání se ujalo respektované nakladatelství Grada.

Co to tedy to „pozitivní sobectví“ vlastně je?  Celá myšlenka vychází z toho, že pokud máme být spokojenější, úspěšnější a také prospěšnější svému okolí, musíme se  naučit starat se hlavně sami o sebe. Potřebujeme si ujasnit své místo na této zemi, pečovat o vztahy s blízkými a kolem sebe vytvořit funkční systém a řád, který nám bude vyhovovat. Michaela vycházela z pozitivní psychologie, inspirovala se spoustou vlivů a učení (vč. např. jógy, kterou cvičí) a dala dohromady deset pravidel, které by nás měly ke spokojenému životu dovést.


Zbytek textu si přečtěte na stránkách nakladatelství Neoluxor, kterému děkuji za recenzní výtisk.

Hodnocení: 80%


Michaela Dombrovská: Pravidla pozitivního sobectví

  • Nakladatel: Grada
  • ISBN: 978-80-247-5188-7, EAN: 9788024751887
  • Popis: 1× kniha, brožovaná, 160 stran, 14,5 × 20,6 cm, česky
  • Rok vydání: 2014 (1. vydání)


1 komentář: