úterý 9. února 2016

Gilly Macmillanová: Spálená obloha

Hodiny tikají – kde může být?

Noční můra každého rodiče – ztracené dítě.... Případ viděný dvojí optikou - očima zoufalé matky a pohledem policejního vyšetřovatele. Psychothriller v obou případech.


Rachel  se před rokem rozpadlo manželství a jediné, co jí zůstalo, je osmiletý syn Benedikt. Nechce ho příliš rozmazlovat, a tak mu při procházce dovolí běžet lesem napřed. Jenže na domluveném místě u houpačky syna nenajde…  Rozbíhá se velká policejní vyšetřovací akce, vše nasvědčuje tomu, že dítě bylo uneseno. Rachel je zoufalá, situace se navíc velmi zhorší poté, co nezvládne naplánované vystoupení v televizi. Veřejné mínění se obrací proti ní, na sociálních sítích se spekuluje, že za zmizením dítěte stojí právě matka. Nastalá situace prověří všechny její vztahy, na světlo navíc vyplouvají staré křivdy a události. Stojí za únosem dítěte nějaký neznámý psychopat nebo by se policie měla zaměřit na příbuzné a známé? Může Rachel  vůbec někomu věřit? Trochu odlišný úhel pohledu na případ nabízí druhý vypravěč, hlavní vyšetřovat Jim Clemo, kterému by vyřešení případu mohlo pomoci v kariéře. Jenže nebude to spíše naopak? Šance, že se dítě v pořádku najde, klesá každou hodinou a dnem…

Zbytek recenze najdete na blogu nakladatelství Neoluxor, kterému děkuji za recenzní text.

Hodnocení: 90%Gilly Macmillanová: Spálená obloha

 • Nakladatel: Knižní klub
 • ISBN: 978-80-242-5146-2, EAN: 9788024251462
 • Originál: Burnt Paper Sky
 • Překlad: Jandourková, Tatjana
 • Popis: 1× kniha, vázaná, 408 stran, 15,5 × 23,4 cm, česky
 • Rok vydání: 2016 (1. vydání)

2 komentáře:

 1. To zní jako hodně zajímavá kniha! Až doteď jsem i ní neslyšela, ale ten námět mě dost oslovil, Asi se po ní porozhlédnu :)

  OdpovědětVymazat
 2. O knize slyším poprvé, ale téma se jeví jako velice zajímavé a kniha vypadá dle tvé recenze opravdu poutavě :-) Díky za tip :-)

  OdpovědětVymazat