středa 7. prosince 2016

Angela Marsonsová: Ďábelské hry

Utíkej rychle…

Inspektorka Kim Stoneová se vrací, a to dokonce v ještě lepší formě, než v prvním díle série s názvem Němý křik. Tentokrát se zaplete do opravdu Ďábelské hry...Detektiv inspektorka Stoneová vyšetřuje se svým týmem případ sexuálního zneužívání dvou malých holčiček. Vše se zdá být uzavřeno, ale Kim má neodbytný pocit, že při objasňování zločinu něco zásadního přehlédli. A do toho nový případ – z vězení propuštěný násilník je nalezen brutálně zavražděný. Mohla by za vraždou stát původní oběť znásilnění? Neví o tom něco psychiatrička oné dívky, doktorka Alex Thorneová? Proč ale tato na pohled dokonalá profesionálka působí na Kim tak negativně a nepříjemně?  Podezření zesílí poté, kdy se ukáže, že doktorka lže o své minulosti a osobním životě. Kim si rychle uvědomí, že má co do činění s chladnou sociopatkou, která si pohrává s klienty, aby zahnala nudu a uspokojila své mocenské ambice. Jenže kdo tady vlastně hraje roli kočky a kdo je myš? Inspektorka Stoneová má za sebou velmi traumatické dětství a se svými běsy se dosud nevyrovnala. Zdá se, že přesně tohle by mohlo Alex bavit…


Z prvního případu inspektorky Stoneové, Němého křiku, jsem byla úplně unesená. Těšila jsem se na další díl a zároveň se trochu bála, aby kvalita pokračování nějak výrazně nepokulhávala za skvělým detektivním debutem. Ukazuje se ale, že britská spisovatelka Angela Marsonsová se v sérii s inspektorkou Stoneovou našla a právem se díky ní stala literární celebritou a uznávanou autorkou detektivek. 

Ďábelské hry jsou výtečné, přečetla jsem je na jeden zátah a ještě jsem si nad ránem našla čas na googlování rozdílu mezi psychopatií a sociopatií. Opět je tu úžasná kriminalistka Kim, která jde s buldočí úporností za spravedlností a málo se přitom ohlíží na konvence, které ostatně kvůli svému sociálnímu deficitu stejně moc nechápe. Na druhé straně stojí čiré zlo, vysoce inteligentní žena bez svědomí a morálních zábran. I když je jasné, komu držet palce, tenhle boj mezi dvěma silnými ženami, ve kterém je dovolenou vše, včetně podpásovek a úderů zezadu, je naprosto fascinující. Je možné se z takového temna vůbec vyjít bez úhony? Druhý případ Kim Stoneové, to není jen skvělá detektivka, ale i psychologický thriller, u kterého se Vám bude často tajit dech. Krom toho má knížka ale spád a čtenář se dočká řady velmi překvapivých momentů, včetně nečekaného rozuzlení původního případu. Série má celkem pět dílů, pevně věřím, že se jejich překladu do češtiny dočkáme.
Hodnocení: 90 %Angela Marsonsová: Ďábelské hry

  • Nakladatel: Knižní klub
  • ISBN: 978-80-242-5613-9, EAN: 9788024256139
  • Originál: Evil Games
  • Překlad: Jandourková, Tatjana
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 360 stran, 15,5 × 23,5 cm, česky
  • Rok vydání: 2016 (1. vydání)

Žádné komentáře:

Okomentovat