středa 22. června 2016

Angela Marsonsová: Němý křik

Dávné tajemství vyplouvá na povrch...

Máte chuť na excelentní detektivku, u které rozhodně po pár stránkách neodhalíte, kdo je vrah? Chcete se bát o křehkou policejní inspektorku, bavit se vtipnými hláškami vyšetřovacího týmu  a těšit se na další díl série? Tohle všechno splňuje kniha Němý křik, první případ inspektorky Kim Stoneové.


Ve vaně je nalezena utopená osaměle žijící žena, starší muž skončí s podříznutým hrdlem. Spojuje je jediné, před deseti lety spolu pracovali v dětském domově pro dívky, který vyhořel a poté byl narychlo uzavřen. Na stejném místě má zanedlouho začít archeologický výzkum, ale někdo se jej snaží usilovně překazit. Případ dostane inspektorka Kim Stoneová, která během vyšetřování najde na pozemku ústavu zakopanou dětskou kostru. Další hrůzné nálezy kostí mladých dívek ani mrtvoly bývalých zaměstnanců na sebe nedají dlouho čekat. Podaří se po tolika letech nalézt vraha? Kdo zradil tajemnou přísahu, která vydržela tolik let? Kdo se chce zbavit nepohodlných svědků?

Němý výkřik je prvním případem inspektorky Kim Stoneové, velmi zvláštní policistky, která má dost velké problémy v mezilidské komunikaci, ale její pracovní výsledky jsou impozantní.  K tomuto případu má Kim navíc specifický vztah, protože i ona shodou okolností vyrostla v podobném zařízení pro výchovu opuštěných a problémových dětí. V pátrání jí to může pomoci, zároveň to ale pro ni znamená návrat  k dávným a pečlivě uzamčeným vzpomínkám (a traumatům) z dětství.

Němý křik je strhující kniha s výtečnou atmosférou a skvěle promyšlenou zápletkou. Hlavní hrdinka i členové jejího týmu si velmi rychle získají čtenářovy sympatie, a to i přesto (anebo právě proto?), že se Kim Stoneová typově podobá Ságe Norenové z televizního seriálu Most – možná lehce autistická vyšetřovatelka, která nechápe, kdy poděkovat a proč někomu přát k narozeninám. Svou práci ale dělá výborně, a protože nevede prakticky žádný osobní život, tak se na vyšetřování může dokonale koncentrovat. Byť to není úplně týmový hráč, tak se na své kolegy může spolehnout a jejich vzájemné interakce jsou občas docela zábavné.

... zbytek textu si, prosím, přečtěte na stránkách knihkupectví Neoluxor, které mi tuto napínavou knihu poskytlo ...


Hodnocení: 100 %  

Angela Marsonsová: Němý křik

  • Nakladatel: Knižní klub
  • ISBN: 978-80-242-5368-8, EAN: 9788024253688
  • Originál: Silent Scream
  • Překlad: Hanzlíková, Ludmila
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 336 stran, 15 × 23,5 cm, česky
  • Rok vydání: 2016 (1. vydání)

Žádné komentáře:

Okomentovat