sobota 2. listopadu 2019

Divadlo Petra Bezruče: Transky, body, vteřiny

V Divadle v Celetné tento týden  hostovalo Divadlo Petra Bezruče s inscenací Tomáše Dianišky Transky, body, vteřiny. Skutečný příběh české atletky a rekordmanky Zdeny Koubkové, která byla mužem.

"groteska na 800 metrů / zákulisí sportovního skandálu první republiky / skutečný příběh o tom, že s tretry nejsou žerty / náckové útočí / kdo se bojí oldřicha nového? / totální transmagedon!"

Tomáš Dianiška: Transky, body, vteřiny
Premiéra: 25.1.2019. 
Dramaturgie: David Košťák, Kateřina Menclerová. 
Výprava: Lenka Odvárková. 
Hudba: Matej Štesko. 
Režie: Tomáš Dianiška.
1:40 hod

Hrají: Jakub Burýšek, Pavla Gajdošíková, Markéta Matulová, Vojtěch Říha / Ondřej Brett, Milan Cimerák / Michal Sedláček, Vojtěch Johaník, Marie Křehlíková / Lenka Kučerová, Andrea Zatloukalová, Miroslav Kudela, Michal Weber...

Nová česká hra inspirovaná skandálním osudem československé atletky, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie. Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a psychopatických diktátorů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Zdena. Mocná princezna zocelená žárem olympiád. Tretry, vášeň, nebezpečí. Její odvaha změní svět. Co na tom, že jí pod nosem raší tmavý knírek - hlavně když na běžecké dráze trhá rekordy. Brzy se stane miláčkem Československa a celého atletického světa. Ale ti, které nechává za sebou, se začnou pídit po příčinách jejího úspěchu...

Výborné, Dianiška mě (po Mlčení bobříků a Pusťte Donnu k maturitě) příjemně překvapil, skvělý/á hlavní hrdina/hlavní hrdinka Jakub Burýšek.

(O Zdeně Koubkové/Zdeňku Koubkovi toho najdete víc na wikipedii)

Hodnocení: 100%
(fotky z webu DPB)Žádné komentáře:

Okomentovat