sobota 1. června 2019

Naivní divadlo: Žluté - modrá - zelený

Tip na milé divadelní představení pro ty úplně nejmenší děti. Jestli se dá v Liberci něco označit za "rodinné stříbro", pak je to rozhodně zdejší Naivní divadlo. Představení se jmenuje Žluté - modrá - zelený, a vzniklo na motivy  Duhových pohádek Daniely Fischerové. Je určené dětem od 3 let (dnes to zvládl i jeden menší), je výtvarně zdařilé, hudební a poetické. Trvá jen 40 minut. Nečekejte nic akčního, ale i tak se Vám to bude určitě líbit. 
Premiéra: 6. 1. 2018
Autor: Daniela Fischerová
Režie: Filip Homola
Výprava:  Kamil Bělohlávek
Hudba:  Filip Homola
Hrají: Michaela Palaščáková, Markéta Sýkorová, Antonín Týmal


“Na začátku je Zahrada bezbarvá a prázdná. Pluje nad ní smutné Slunko, je samo a nudí se. A pak se začnou dít čarodějné věci. Vznikají barvy a hvězdy a kuřata a taky soucit a důvěra a láska. Na konci je zahrada plná života a barev.” Těmito slovy charakterizuje Daniela Fischerová své Duhové pohádky.

A právě tato oceňovaná knížka z pera jedné z nejuznávanějších českých autorek pro děti se stala výchozí inspirací pro představení Filipa Homoly (v NDL režíroval např. Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých).

ŽLUTÉ – MODRÁ – ZELENÝ je scénickou koláží několika příběhů, ve které je hlavní postavou slunce. Formou propojení krásného textu, estetického výtvarného řešení a ambientní hudby vzniká divadelní zážitek vhodný pro děti od tří let.
Žádné komentáře:

Okomentovat